Sieň slávy APH

American Paint Horse Foundation oceňuje tých, ktorí vydláždili cestu a formovali toto plemeno ich uvedením do siene slávy. 

Na oslavu svojho 50. výročia sa APHA rozhodla uctiť najvplyvnejšie kone a jazdcov tohto plemena. Ale s takou pestrou históriou, toľkými míľnikmi a neoceniteľnými prispievateľmi, bol výber iba 25 koní a 25 jazdcov náročnou úlohou. Päťčlenná výberová komisia Siene slávy bola poverená vypracovaním kritérií, preskúmaním dlhého zoznamu tvorcov histórie asociácie a zúžením okruhu kandidátov na 50 prvých kandidátov. 

Táto prvá trieda Siene slávy bola predstavená na konferencii APHA 2012 vo Fort Worth. Každý kandidát získal nezameniteľné bronzové ocenenie, ktoré vytvoril renomovaný konský sochár Clay Gant z Cowboy Bronze. Ceny pre každého účastníka boli namaľované tak, aby zodpovedali vzoru srsti koňa. 

Desať ďalších vynikajúcich prispievateľov do histórie Paint Horse tvorilo druhú triedu Siene slávy APHA a boli zaradení na konferencii APHA v roku 2014. Trieda 2014 pozostávajúca z piatich jazdcov a štyroch koní bola uvedená na konferencii APHA v roku 2015. Triedu 2015 tvorili tri páry, dvaja jazdci a päť koní, ktorí boli uvedení na konferencii APHA  v roku 2016 v Richmonde vo Virgínii. Triedu Sieň slávy 2016 tvoria dvaja jazdci a šesť koní a bbola uvedená na konferencii APHA v roku 2017 v Irvingu v Texase. 

Odporúčame vám stráviť nejaký čas učením ich jedinečných príbehov a nechať sa inšpirovať ich vášňou pre American Paint Horse.